چگونه پیامک تبلیغاتی موفق ارسال کنم؟

چگونه پیامک تبلیغاتی موفق ارسال کنم؟

ابتدا باید تعریف درستی از تبلیغ داشته باشیم:
تبلیغ در واقع تلاشی است برای برقراری یک ارتباط موثر جهت تغییر و یا اثبات نگرش افراد بر روی آن ها که بیانگر تغییر رفتار افراد می باشد.
از جمله کاربرد تبلیغات می تواند به بخش اطلاع دهندگی بازرگانی باشد که به مشتریان موجود و یا بالقوه خود اطلاع رسانی می کند. یک تبلیغ اطلاعاتی را در مورد شرکت، ویژگی ها محصولات، کالاهاو شعباتی که کالا را توزیع می کنند و … فراهم می آورد. تبلیغات بخش اصلی و اجتناب ناپذیر جهت خریداران و فروشندگان می باشد. در عصر حاضر با انفجار تولید کلا و تولیدکنندگان متعدد روبرو هستیم بدون تردید فروشندگان کالا نمی توانند به این امید که کالای آن ها در زمان مشخصی فروش خواهد رفت تولید کننده باشند و نیاز به تبلیغ گسترده دارند.
به گفته و تعریف انجمن بازاریابان آمریکا، تبلیغات به عنوان ارائه معرفی غیر شخصی و ترویج نمودن و استفاده از کالاها، خدمات و ایده ها در مقابل پرداخت پول به یک فرد و یا موسسه تبلیغاتی می باشد. ارائه غیر شخصی پیام، در این حالت هیچ ارتباط رودر رودیی با مشتری ایجاد نمی شود و بلکه با ارائه محصولات و هم چنین ترویج ایده ها کامل کننده فروش فردی می شوند.

کلید موفقیت پیامک تبلیغاتی
از جمله هدف های اولیه و رسالت یک پیامک تبلیغاتی می توان به سه بخش عمده اطلاع دهندگی، متقاعد کنندگی و یادآوری اشاره کرد. هدف بخش اطلاع دهندگی پیامک تبلیغاتی می توان به آگاه کردن بازار از کالای جدید به مشتریان، پیشنهاد استفاده های جدید یک محصول، مطلع کردن بازار از تغییرات قیمتی، شرح دادن عملکرد کالا و محصولات، توصیف نمودن خدمات، تصحیح نمودن برداشت های غلط، ایجاد اطمینان به مصرف کننده در مورد کالاها و کاهش نگرانی مصرف کننده، ایجاد تصویر ذهنی در مصرف کننده.
هدف متقاعد کردن مصرف کنندگان به وسیله پیامک تبلیغاتی به این روش می باشد که ترغیب و ایجاد علاقه مندی برای خرید از برند خودتان، تغییر نگرش مصرف کنندگان نسبت به ویژگی های کالای مورد نظر، متقاعد کردن مشتری به خرید وغیره. هدف بخش یادآوری پیامک تبلیغاتی می توان به یادآوری حس نیاز مشتری به کالا در آینده نزدیک، یادآوری مکان خرید محصول به مصرف کننده، یادآوری و حضور پیداکردن در ذهن مشتری و هم چنین ایجاد حفظ آگاهی دادن بیشتر مشتری نسبت به کالا.


حمیدرضا عباسی

حمیدرضا عباسی هستم، طراح و توسعه دهنده وب سایت، از سال 90 به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و علاقه شدیدی به طراحی انواع وب سایت و فروشگاه اینترنتی دارم، و همچنین بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت هستم.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *